Weekend nadchodzi wielkimi krokami! A wraz z nim kolejna porcja linków do sobotniej albo niedzielnej kawy :) Co znajdziecie w dzisiejszym wydaniu? Odrobinę polityki, trochę inspiracji od znanego wynalazcy i komiksowe zakończenie z refleksją. Ciekawi? Klikajcie śmiało!

1. Ustawa 2.0 vel Konstytucja dla Nauki

konstytucja dla nauki
Źródło: MNiSW

Po szeregu konsultacji, projektów zespołów i kongresów w tym tygodniu Minister NiSW Gowin przedstawił główne założenia nowej ustawy i planowane zmiany. Tutaj znajdziecie prezentację z 22.01.2018. Skrót nowości możecie znaleźć też w serwisie Nauka w Polsce PAP Nowa wersja Konstytucji dla Nauki – najważniejsze rozwiązania.

Jak patrzycie na planowane zmiany? Mi bardzo podoba się – w końcu! – propozycja urlopów rodzicielskich dla doktorantów.

2. Co Edison miał na ToDo-liście?

konstytucja dla nauki
Źródło: Brainpickings

Blog Brainpickings pojawiał się już w linkach, dzisiaj wraca znów. Tym razem możecie zajrzeć na listę ToDo, którą w 1888 roku spisał Thomas Edison. Powiem Wam, że moja przy tym zestawieniu wygląda jakoś bardzo blado… ;)

3. “The illustrated guide to a Ph.D.” czyli czym naprawdę jest doktorat

konstytucja dla nauki
Źródło: Matt.Might.net

Trochę komiksowo, trochę refleksyjnie, w każdym bądź razie bardzo dobrze zobrazowane :) Jak wrócę do pracy powieszę sobie to w biurze na ścianie i będę zerkać w momentach, kiedy za bardzo wydaje mi się, że zmieniam losy świata ;)
W wersji po angielsku i w polskim tłumaczeniu.

A Wy? Trafiliście ostatnio w sieci na coś, czym warto się podzielić? Podrzućcie linki w komentarzach!

No i – udanego weekendu!

sign

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here