O mnie

zostanPhD

[scroll down for English version]

Cześć!

Nazywam się Kasia Zdanowicz. Jestem inżynierem, doktorantką i…. blogerką :) Od lutego 2016 r. prowadzę blog ZostańPhD.pl. Jest on skierowany do doktorantów i młodych naukowców, którzy cenią sobie rozwój osobisty i zawodowy, zmiany na lepsze i chcą wykorzystywać czas w 100%. Chcę pokazywać, jak małymi krokami możemy uczyć się, rozwijać i stawać coraz lepszymi.

ZostańPhD! – O blogu

Założyłam ZostanPhD.pl, ponieważ wierzę, że doktorat może być wyjątkowym czasem w życiu. Czasem, w którym nie tylko powstaje treść pracy doktorskiej, ale w którym można rozwinąć się w wielu obszarach. Wiem, że te obszary mogą dla każdego być inne, ale dlaczego nie dążyć do celu wspólnie?
Chcę wspierać Ciebie w budowaniu swojej profesjonalności, pomagać w zarządzaniu czasem, rozwijaniu osobowości i pewności siebie. Zależy mi na tym, aby każdy z nas dbał o swoją zawodową ścieżkę i kroczył nią do wymarzonego celu. Aby na końcu drogi na każdego z nas czekał sukces – czymkolwiek on dla Ciebie jest.

Moim celem jest, aby po tych kilku latach:
samodzielnie prowadzić prace badawcze i rozwojowe,
nauczyć się skutecznie zarządzać projektami i ludźmi,
nabrać zawodowej pewności siebie,
opracować efektywny system zarządzania czasem, który będzie się u mnie sprawdzał,
oraz realizować się w pozostałych rolach – m.in. żony i mamy :)

Jakie są Twoje cele na czas doktoratu?

O mnie

Studia skończyłam w Krakowie, a teraz pracuję w Instytucie Konstrukcji Betonowych na Uniwersytecie Leibniza w Hanowerze. Zajmuję się zastosowaniem materiałów na bazie włókien węglowych zamiast stali do zbrojenia betonu oraz sprężaniem konstrukcji betonowych przy ich pomocy. W wolnym czasie – czytam, uwielbiam uczyć się języków obcych, podróżuję… i pożeram wszystko, co karmelowe, najchętniej do dobrej kawy ;) Od września 2017 jestem szczęśliwą mamą :)

Piszę o:

  • książkach, które przeczytałam i które chcę polecić – związanych częściowo z nauką, ale też z szerzej pojętym rozwojem
  • narzędziach – programach i aplikacjach, z których sama korzystam, ale też o sposobach działania, które się u mnie sprawdzają
  • publikowaniu – w końcu to nasz chleb powszedni :)
  • badaniach i grantach – czyli codziennej pracy, jej urokach i ciemniejszych stronach.

Do tych kategorii dorzucam też swoje przemyślenia i okołodoktoratowe refleksje oraz linki, na które trafiam w necie i którymi chcę się podzielić. Blog pomaga mi poukładać to, czego się uczę, uporządkować niektóre tematy i mieć nadzieję, że zostaną na dłużej.

Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco, zapisz się na newsletter, dodaj blog do czytnika RSS i nie zapomnij polubić ZostańPhD na Facebooku i na Instagramie!

Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować? Włączyć w tworzenie tego miejsca? Zaproponować coś ciekawego? Zapraszam!

Napisz na adres: kasia@zostanphd.pl, albo odezwij się na Twitterze: @kasiazdn lub na stronie na facebooku.

Info

I jeszcze informacja – jeśli coś wam polecam, część linków to linki afiliacyjne lub powiązane z programami partnerskimi. Jeśli kupisz coś przez taki link, twoja cena się nie zmieni, a dla mnie będzie to znak, że skorzystałeś z polecenia.


[English version]

If you are reading this part in English, you were perhaps taken here from Twitter and you probably don’t speak Polish – that’s a pity, it’s such a beautiful language :) Anyway, I’m a research assistant at Leibniz Universität Hannover in Germany, working on a PhD about prestressing concrete structures with composites and writing here about what I learn and what I do. Feel free to contact me if you wish!

E-mail: kasia@zostanphd.pl, Twitter: @kasiazdn.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here