O mnie

zostanPhD

[scroll down for English version]

Cześć!

Nazywam się Kasia Zdanowicz. Jestem inżynierem, doktorantką i…. blogerką :) Od lutego 2016 r. prowadzę blog ZostańPhD.pl, przez który chcę dzielić się swoimi doświadczeniami z czasu doktoratu w Niemczech.

ZostańPhD! – O blogu

Tytuł bloga to hasło z mocą sprawczą ;) Założyłam go, bo brakowało mi w polskim internecie miejsca, w którym młodzi naukowcy mogliby wymieniać się wrażeniami dotyczącymi pracy naukowej. Anglojęzyczne blogi i grupy które śledzę tym bardziej zmotywowały mnie do tego, żebyśmy w swoim języku mieli podobne miejsce. I tak wystarczająco dużo czytamy i piszemy in english na co dzień ;)

Mam nadzieję, że ta strona stanie się takim kawałkiem internetu, który będzie dobrze służył nam wszystkim – doktorantom i nie tylko – do wymiany myśli, i że uda się nam nie tylko „zostać PhD”, ale też po prostu dobrze wykorzystać te kilka lat. Komentujcie, piszcie i odzywajcie się :)

O mnie

Studia skończyłam w Krakowie, a teraz pracuję w Instytucie Konstrukcji Betonowych na Uniwersytecie Leibniza w Hanowerze. Zajmuję się zastosowaniem materiałów na bazie włókien węglowych zamiast stali do zbrojenia betonu oraz sprężaniem konstrukcji betonowych przy ich pomocy. W wolnym czasie – czytam, uwielbiam uczyć się języków obcych, podróżuję… i pożeram wszystko, co karmelowe, najchętniej do dobrej kawy ;) Od września 2017 jestem szczęśliwą mamą :)

Piszę o:

 • książkach, które przeczytałam i które chcę polecić – związanych częściowo z nauką, ale też z szerzej pojętym rozwojem
 • narzędziach – programach i aplikacjach, z których sama korzystam, ale też o sposobach działania, które się u mnie sprawdzają
 • publikowaniu – w końcu to nasz chleb powszedni :)
 • badaniach i grantach – czyli codziennej pracy, jej urokach i ciemniejszych stronach.

Do tych kategorii dorzucam też swoje przemyślenia i okołodoktoratowe refleksje oraz linki, na które trafiam w necie i którymi chcę się podzielić. Blog pomaga mi poukładać to, czego się uczę, uporządkować niektóre tematy i mieć nadzieję, że zostaną na dłużej.

Jeśli chcesz być zawsze na bieżąco, zapisz się na newsletter, dodaj blog do czytnika RSS i nie zapomnij polubić ZostańPhD na Facebooku!

Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować? Włączyć w tworzenie tego miejsca? Zaproponować coś ciekawego? Zapraszam!

Napisz na adres: kasia@zostanphd.pl, albo odezwij się na Twitterze: @kasiazdn lub na stronie na facebooku.

Info

I jeszcze informacja – jeśli coś wam polecam, część linków to linki afiliacyjne lub powiązane z programami partnerskimi. Jeśli kupisz coś przez taki link, twoja cena się nie zmieni, a dla mnie będzie to znak, że skorzystałeś z polecenia.


[English version]

If you are reading this part in English, you were perhaps taken here from Twitter and you probably don’t speak Polish – that’s a pity, it’s such a beautiful language :) Anyway, I’m a research assistant at Leibniz Universität Hannover in Germany, working on a PhD about prestressing concrete structures with composites and writing here about what I learn and what I do. Feel free to contact me if you wish!

E-mail: kasia@zostanphd.pl, Twitter: @kasiazdn.

 • Kasiu, bardzo ciekawy blog! :)
  Ja już wprawdzie po doktoracie, ale poczytam.
  O.

  • Dzięki za miłe słowa! Rozgość się :)
   Na Twój trafiłam planując wiosną rowerowanie po Texel – od tamtej pory mam w Feedly i podczytuję regularnie ;)